RENKLİ | BARKOD BASKILI ÇELİK ETİKET

Çok Sağlam | Gerçek Çelik malzeme | Sonsuz Renk baskı

Anasayfa / Ürünler / Renkli | Barkod baskılı Çelik Etiket

TEKNİK BİLGİLER

1

ÜRETİM SINIFI 

DAYANIKLI ENDÜSTRİYEL ETİKET

2

KULLANIM ALANLARI 

Demirbaş- Varlık Takibi
Makina Etiketi
OEM Ürün- kimlik tanımlama
Depo Etiketi
Üretim- İş Takibi
Personalize Etiket çözümlerinde
Değişken Veri (Data) Etiketi çözümlerinde
Silver mat etiket yerine Daha dayanıklı etiket çözümlerinde

3

MALZEME KALINLIKLARI

" 0,40 mm " ve " 0,70 mm " kalınlıklarda paslanmaz çelik etiket üretimimiz standarttır.Bu kalınlıkların haricinde " 0,50 mm " - " 0,60 mm " - " 0,80 mm " - " 1 mm " - " 1.2 mm " -" 1.5 mm " -" 2 mm " ve " 3 mm" kalınlıklarda isteğe bağlı olarak üretim yapmaktayız.

4

STANDART YAPIŞTIRICI ÖZELLİĞİ

Kullanılan yapıştırıcı çeşitleri ;
1- Isıya ve kimyasallara karşı mükemmel direnç gösteren , soyulma ve kalkmaya karşı mukavemetli kalın akrilik yapıştırıcı.
2- Standart Çift Taraflı BANT | Yüksek taşıma kapasiteli
3- Standart VHB BANT | Yüksek taşıma kapasiteli
4- 1 mm Köpük Bant | Yüksek taşıma kapasiteli | Darbe emici
5- 3M 468 MP 120 Derece sıcağa dayanıklı | Özel uygulamalar
6- 3M 9473PC 260 Derece sıcağa dayanıklı | Özel uygulamalar
Ayrıca isteğe bağlı yapıştırıcılar mevcuttur.

5

DİĞER SAHADA UYGULAMA VE YAPIŞTIRMA TEKNİKLERİ

Perçin , vida , silikon , çivi ile ürünün üzerine montajlanabilir. Ürün kenarlarına 4 köşesine ve 2 yan tarafa isteğe göre açılacak olan montaj delikleri firmamızda kalıp usulü ile açılmaktadır.Bunun avantajı matkap v.s. gibi aletlerle açılan yüzey deformasyonunu önleme amaçlıdır.Delik çapı 3,2 mm ' dir. İsteğe göre delik çapı ve şekli değişebilir.

6

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Zor hava şartlarında kullanıma son derece uygun Aşınma, kimyasal ve Solventlere karşı dayanıklı UV ışınlarına dayanıklı İstenirse Özel üretim yapıştırıcıya sahip Yüksek performanslı ve dayanıklı , Uzun Ömürlü
Kapalı ve açık alanda kullanıma uygun Uzun yıllar kalıcı baskıya sahip
Seri numaraları, barkod ve QR kodları içerebilir. Özellik bilgileri, model numaraları ID numaraları ve statik veya değişken veri içerebilir. 
Etiketin ayrı bölgelerinde farklı şekilde yazı , barkod ve seri no olabilir
Kolay uygulama , vidalama ve perçinleme için özel montaj deliklerine sahiptir.

7

KULLANILAN SEKTÖRLER

Şirketiniz inşaat ekipmanı, imalat ekipmanı, tıbbi cihazlar, telekomü
nikasyon ürünleri, makina bileşenleri veya başka herhangi bir makine yada ağır hizmet tipi ekipman üretimini yapıyorsa, demirbaş - varlık ürün takibi yapmak istiyorsa muhtemelen ürününüz çok zorlu çevre koşullarına tabidir. Renkli ve Barkod baskılı Çelik etiketin kullanım alanı endüstriyel etiketlerinizin zorlu koşullara dayanması gerektiği sektörlerde çok geniştir. Otomotiv , makina endüstrisi , beyaz eşya , elektrik , elektronik , bilişim , mobilya ve petrokimya gibi sektörlerin ihtiyacı olan etiketlerde dayanıklı marka yada ürün tanımlama bilgi içerikli etiket olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

8

BASKI TEKNİĞİ ve METODLAR

İmalat aşamasında insan sağlığına zararlı herhangi kanserojen madde içermeyen çevre dostu ürünler kullanılmaktadır. Konvansiyonel sonsuz renk ofset baskı tekniği ve bilgisayar destekli adapte kontrol sistemi ile üretimi gerçekleştirmekteyiz. Etiketimizin üzerinde kullandığımız boyalar insan sağlığına zararsız ve dış ortamda suya , neme , uv ışınlarına
dayanıklıdır.Gıda ile temasında herhangi bir sakınca bulunmamak
tadır.Boya ömrü zor hava şartlarında 5 - 7 yıl arasında solmayan dayanıklı bir yapıda ancak etiketlerin ömürleri çok daha fazladır.
Endüstriyel etiketlerimizin ürününüzün zorlu özelliklerinizi karşılayacağından ve çevre koşullarına dayanacağından emin olabilirsiniz.

9

ÜRETİM SÜRESİ

Üretim net miktarı konuşularak en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Ürün Gruplarımız Hakkında DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN ...

" Memnuniyet garantisi "

Tasarımdan Teslimata kadar sizinle beraberiz !

S.S.S ( Sıkça sorulan Sorular )

Firmamız 1.4301 | 304 | 304 L | 316 | 316 L öztenitik yapıda paslanmaz çelik etiket üretimi yapmaktadır.Paslanmaz çelik etiketin esas kullanım alanı yüksek ısının ve kimyasal aşın
dırıcıların söz konusu olduğu ortamlardır.Dış formatlar Lazer kesim yada Cnc kesimdir.Yazılar geleneksel şekilde serigraf baskı yada asit indirme tarzı yöntemlerle değil sadece mezzotint Işın yöntemi ile yapılmaktadır.Bu üretim metodunda malzeme cinsine göre derin ve siyah bir renk almakta ayrıca boya ile doldurmaya gerek kalmamaktadır.Gemilerde , gemi vanalarında ve cihazların üzerinde , sanayi makinalarında cihaz hakkında bilgi veren bu tür etiketler kullanılır.Çelik etiketlerin üzerine her çeşit barkod ve değişken veriler eklenebilmektedir.

Renkli ve Barkod baskılı Çelik Etikette üretim rengimiz sonsuzdur.Etiket imalatında kullanmış olduğumuz boya grubu insan sağlığına zararlı herhangi kanserojen madde içermeyen
çevre dostu ürünlerden oluşmaktadır.Baskı kalitemiz canlı ve uzun ömürlüdür.

Barkod hazırlama firmamızda ücretsiz olarak yapılmaktadır.Ancak data bağlı etiketlerin üretimi esnasında işveren firmalar genelde xls , txt formatlarında etiketlerin üzerinde görmek istedikleri kodların dökümanlarını bilgisayar ortamında firmamıza iletmektedir.Bizlerde firmanızdan gelen verileri databankamıza ekleyerek istemiş olduğunuz kodları etiketinizin üzerine baskı yapmaktayız.

Evet.Her tür veri ve barkod , karekod ( 2 boyutlu kod ya da datamatrix kod ) ,QR Code, Azteck Code , yazı ile demirbaşın adı ve sabit kıymet numarası , tanımlı ID numarası , order numarası , model numarası parça ve stok numarası , semboller vb. kodları etiketiniz üzerinde görebi
lirsiniz.Ayrıca sadece bir etiket üzerinde tek bir veri ilede sınırlı kalmadan etiketinizin uygun olan her bölgesinde data olabilir.

Evet. Kelimenin tam anlamıyla yıllarca vede binlerce etiket imalatını gerçekleştirdikten sonra bu işe dair yapıştırıcı kullanım durumuyla ilgili genel bilgilerimiz oluştu.Etiketler her yüzeye yapışır ancak bazı temel noktalara dikkat etmek gerekmekte.Örnek vermek gerekirse ;
* ilk iş yapıştırılacak olan yüzey toz, nem , pas ve rutubetten %100 arındırılmış olmalı.Yüzey kesinlikle temiz olmalı.
* Yapıştırılacak olan ortamın sıcaklığıda etki etmektedir.Dondurucu soğukta yapışkanlar donacağından dolayı yapışma tam anlamıyla gerçekleşmeyecektir.
* Yüzey pürüzlü , engebeli ise yine her taraftan tutunamayacağından dolayı tam bir birleşme gerçekleşmez.
* Ürünün arka bantını açtıktan sonra hemen yapıştırma işine geçmelidir.Ürünü elde döndürmek parmağı bastırıp yapışkanı kirletmek yine az yapışmasına neden olacaktır.
* Bu konuda kullandığımız 3M - TESA Bant ürünleri tam bir yapışma için 24 saat gibi bir sürenin geçmesini daha sağlıklı bulmaktadır.
Ancak bu sorunların herbirine çözüm mevcuttur siz herhangi bir sorunuz varsa lütfen arayınız.Yada watsapp mesaj hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Farkımız etiketi üretme tekniğimizde ve makinalarımıza takılı olan işlenmiş her etiketi okuyarak doğruluğunu teyit eden bir barkod okuma yazılımında gizlidir. Makinalarımız sadece etiket ve barkod baskısı amacı ile üretilmiş bu iş için özel üretim makina grubudur ve prensip sebebiyle marka ve teknolojileri sitemizde gizlenmiştir. Piyasa tecrübemize dayanarak yapmış olduğumuz etiket siparişinizin el terminali barkod okuyucusunda okutacağınız barkod baskılarımız barkod boyutuna da bağlı olarak çok hızlı ve yüksekten okuyacaktır.Örneğin ; akıllı depo etiket işini yapmış olduğumuz ünlü bir firmamız paletlerin üzerine montajlanmış bulunan etiketlerimizi
lazerli okuyucularla vinç üzerinden inmeden 2 metre gibi bir mesafeden okutmakta.İsteyen müşterilerimize işlerini yapmış olduğumuz bu firmalarımıza ait referans bilgilerini
paylaşabiliriz.

Blog'da yeni

" Markanız etiketizde yaşasın "

Blog yazı 1

Blog yazı 2

  • ETİKETİM İNTERNET SİTEMİ AÇSIN , FİRMAMI TANITSIN !
  • İNTERNET SAYFAMDAN ÜRÜNÜMÜN ŞOVUNU YAPSIN , ÜRÜNÜMÜ TANITSIN !
  • ARIZA BİLDİRİMİNDE İNTERNET SERVİS SAYFANIZA BAĞLANSIN !
  • HAFİF VE DAYANIKLI OLSUN diyorsanız ;
  • " QR Code PVP Etiket " bu etiket tam size göre ! 

Aradığınızı Bulamadınız mı ?

Hemen altta yer alan
|WhatsApp|Telegram |Viber|
butonlarından mesaj atabilir yada
pusulametaletiket@gmail
adresimize mail gönderebilirsiniz...

Referanslarımızdan...

Türkiye'nin lider markaları Pusula ' ya güveniyor .

İLETİŞİM ADRESİ

Sanayi Mahallesi  Atatürk Caddesi No : 78|1
Kardeşler Han  Kat :5 34165
Güngören - İstanbul | TÜRKİYE

Telefon : + 90 212 539 65 00
Mobile : + 90 546 650 90 87
Mobile : + 90 555 007 55 38
E-mail  : pusulametaletiket@gmail.com

E-POSTA ABONEMİZ OLUN !

Güncel E - Posta aboneliği


SOSYAL MEDYADA BİZ !