ÜRÜNLERE GENEL BAKIŞ

Sağlam Barkod Çözümleri

 Anasayfa / Ürünlere genel bakış

ÜRÜN GRUPLARI  

Seri No Baskılı Alüminyum Etiket

Seri No | Barkod Baskılı Anodize Alüminyum Etiket|UNCOLOURED

Paslanmaz Çelik Etiket

Seri No | Barkod Baskılı Çelik Etiket |UNCOLOURED

Metal Oyma Etiket - Madeni Etiket

Asit indirme | Metal Oyma Etiket

Leksan Etiket - Lexsan Etiket - Leksan Butonlu Panel

Leksan Etiket | Leksan Butonlu Panel

Renkli Alüminyum Etiket

Alüminyum Renkli Baskı | Barkod Baskılı Etiket

Paslanmaz Çelik Etiket

Çelik Renkli Baskı | Barkod Baskılı Etiket

Plastik Etiket

PVP Renkli | Plastik PVC Barkod Baskılı Etiket

Sticker Label

Kendinden Yapışkanlı Sticker Alüminyum | Çelik Etiket

QR Kod Baskılı Alüminyum

QR Code Baskılı Anodize Alüminyum Etiket|UNCOLOURED

QR Kod Baskılı Çelik

QR Code Baskılı Çelik Etiket |UNCOLOURED

Qr Kod Baskılı Plastik

QR Code Baskılı PVP | Plastik PVC Etiket

QR Code Baskılı Plastik Magnet

QR Code Baskılı PVP | Plastik PVC Magnet

Aluminum Control Panel

Alüminyum Kumanda Paneli

Magnet Barcode

Renkli | Barkod Baskılı PVP | Plastik PVC Magnet

Reklam Promosyon Magnet

Magnet Pleksiglas Ürünler

Ahşap Magnet

Ahşap Magnet | Reklam Ürünleri

Barkod Baskılı Demirbaş Etiketi

Demirbaş | Varlık Depo Etiketi

Güvenlik Sabotaj Etiketi

Güvenlik | Sabotaj | Garanti Etiketi

Gemi Tersane Etiketleri

Gemi | Tersane Etiketi

Etiket çeşitleri

Diğer Sektör Dayanıklı
Etiket Çeşitleri

Sayaç Etiketi

Alüminyum | Çelik | PVC Plastik Seri Numaralı Sayaç Etiketi

Trigromia-Print-Label

Trigromi Baskı Etiket | Çok Renkli Çalışmalar

Sarı Metal Pirinç Etiket

Sarı Metal | Pirinç Etiket

Alüminyum Çıkartma Etiket

Metal Folyo Çıkartma | Sticker Etiket |THIN LABEL

Deri-Handmade Etiket

Deri ve Suni Deri Etiket

Tekstil Sallantı kartı

Tekstil PVC | Metal Sallantı kartı

Silicon Label

Kauçuk | Silikon Etiket

Deri Aplikeli Nakış

Tekstil Ürün ve Aksesuarları
( Genel )

Pvc Plastik Etiket

Plastik PVC Çıkartma | Sticker Etiket |THIN LABEL

Zamak Kabartma Etiket - Zamak Ürünler

Zamak Etiket | Zamak Ürünler

Çanta-Bavul Etiketi

Bavul | Çanta Etiketi

Etiket için Montaj Malzemeleri

Etiket Montaj Malzemeleri

" Memnuniyet garantisi "

Tasarımdan Teslimata kadar sizinle beraberiz !

S.S.S ( Sıkça sorulan Sorular )

Pusula Etiket 1996 yılında , maksimum kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti temasıyla sektördeki yolculuğuna başlamıştır.Bulunduğu sektörde yüksek teknolojinin bizzat içinde bulunarak müşterilerine hak ettiği seçkinliği yansıtma prensibiyle , uzun dönem güven ve istikrara dayalı iş ortaklıklarıyla, müşterileri ile beraber büyümeyi hedeflemektedir. Pusula önceliğinde iş güvenliği , takım çalışması ruhuna , öncelikli eğitime ve iletişime dayalı prensipleriyle , sahip olduğu uzman kadrosu rekabetçi piyasa maliyetleriyle , yüksek standartlı üretim anlayışına sahip yüksek kalite ve teknoloji ile üretim gerçekleştiren , doğru planlama ve zamanında sevkiyat prensibiyle siz değerli müşterilerine en iyiyi ve kaliteli olanı sunmayı ilke edinmiş bir firmadır.
Üretmiş olduğu çözüm , hizmet ve inovasyonlarla alanında rakip bir çok firma tarafından takip edilmekte piyasaya yeni ürünler kazandırmaktadır. Firmamızla ilgili daha detaylı bilgileri web sitemizde Kurumsal başlığı altında bulabilirsiniz.

Müşterilerimiz çoğunlukla internetten yada daha başka kaynaklardan bizlere ulaştığında bir proje veya bir ürün için etiket istenmiştir.Bize ulaştıklarında müşterimizi ve projesini yada nasıl bir tasarıma sahip etikete ihtiyacı olduğunu dinler , analiz ederiz.İlk etapta müşterimize değer katacak olan etiket tasarımını internet sitemizdeki örnekler üzerinden yönlendirerek fikir vermeye çalışırız.Bu aşamada etiketin dış yada iç ortamdamı kullanılacağı , etiketin maruz kalabileceği sıcaklık değeri ,soğuk ve buzlu dış ortam , UV ışınları, küf, Nem , sulu ortamlar, kimyasallar ve solventler gibi zorlayıcı etkenlere karşı dirençli yapıyı müşterimize anlatarak yardımcı olmaya çalışırız.Çoğu zaman müşterimizin sıradışı bir ihtiyacı vardır ve bizde bu probleme çözüm sunarız.Pusula Ekibi olarak ürününe imzasını atmak isteyen müşterilerimize, alt yapımızı ve sektördeki tecrübelerimizi sunarak hizmet vermekten gurur duymaktayız.

Hazırlanmış bir tasarımınızın olmadığı durumda etiketiniz üzerinde olması gereken logo, Id yada seri numarası isteğiniz , istediğiniz barkod çeşidi ( qr code , datamatriks , 1D barkodlar v.s ) bilgileri mail adresimize yada watsapp mesaj hattımıza göndereceğiniz bilgilere dayanarak etiket tasarımınızı müşterilerimiz için grafik tasarım bölümümüz oluşturmaktadır.Fimamız sizin için profesyonel kalitede bir tasarımla ürününüzü ilgi odağı haline getirecek yapıyı size sunacaktır buna emin olabilirsiniz.Ayrıca her geçen gün geliştirerek yeni tasarımlar eklediğimiz Tasarım Stüdyosu sayfamızdan müşterilerimize fikir verebilme amacıyla tasarlanmış olan isimsiz etiketlerin arasındanda seçim yapabilir tasarımın sizin firmanıza uyarlanmasını isteyebilirsiniz.

Numunenin zorluk derecesine ve istenen adete göre numune ücreti istemekteyiz.Firmamıza gelerek numunenizi eldende teslim alabilirsiniz.Kargo ile numunenizi teslim almak istediğinizde numune kargo bedeli alıcılara aittir.

Müşterimizin renk, ebat ve zemin tercihi doğrultusunda hazırlanan grafik çalışması bilgisayar ortamında (Jpg, PDF ,BMP v.b benzeri formatlarda ) resim halinde iken sunum yapılır. Onay verilen çalışmanın imalat deseni çizilir ve müşterimizin isteğine bağlı olarak birebir orjinal numunesi azırlanır.Müşterimiz numunesini birebir görmek isterse kargo yolu ile tasarım kendisine ulaştırılır.İsteğe göre gerekli düzeltmeleri yapılan sipariş ve onay işlemi tamamlanmış etiketin barkod seri numaraları yine müşterimizin vermiş olduğu düzende hazırlanarak imalat ve baskı aşamasına geçilir.Onay alan Etiketin imalatı esnasında müşterilerimizin hassasiyetleri ve özel istekleri dikkate alınarak üretimimizi gerçekleştirmekteyiz.

Biliyoruz ki kendileri için imal ettiğimiz etiketlerin vaktinde ve herhangi bir karışıklık olmadan ellerine ulaşmasıda müşterilerimiz için çok önemli.Takdir edersinizki düz baskılı bir etikette sıralama çok önemli değildir ancak barkod baskılı etiketlerde birbirini takip eden seri numaraları asla karışmamalıdır.Karışma durumunda ortaya birde ayırma ve düzenleme gibi extra bir işlem çıkacaktır ki buda can sıkıcı bir durumdur.Makinalarımıza bağlı firmamıza özgü barkod takip yazılımı ile her bir etiketiniz sıralamada karışmadan ve paketlerin üzerinde içinde hangi barkod aralığının olduğunu içeren bir yazılı bildirim sistemiyle teslimatınız elinizde olacaktır.İsteğinize göre paketlenmiş , parti partide teslim alabileceğiniz kısa yada uzak mesafelerde kargo paket sistemiyle teslim edilen ürünlerin çizilmesini önleme amacıyla metal etiketlerinizin herbirinin arasında çizilmeyi önleyen koruyucu bulunmaktadır.Ayrıca firmamıza ulaşana kadar etiketlik materyallerimizin üzerindede çizilmeye ve darbeye karşı korumalı bir film tabakası bulun
maktadır.Paketleme sisteminde Özel isteklerde ücrete tabi bu uygulama firmamızdada ürünlerinizin çizilmesini önleme amaçlı uygulanmaktadır. 

Sipariş gerçekleştiğinde etiketlerinizin teslimat süresini size sözlü yada yazılı bildiriyoruz.Eğer aceleniz var ise partiler halinde teslimat yapmamız mümkündür.Anlaşmalı olduğumuz kargo ile yada nakliye arabamızla teslimatı gerçekleştiriyoruz.İstanbul içi sizde elden teslim alabilir
siniz.İstanbul dışı kargo masrafları alıcı firmaya ait olup isteğinize göre firmanızın vereceği adres bilgisine faturasıyla birlikte kargo yapılır.

QR Kod Quick Response ( Çabuk Tepki ) kısaltmasıdır, Türkçe'de ise "Hızlı Yanıt" anlamına gelmektedir.Japonya'da 1994 yılında Japon Denso Wave firması tarafından geliştirilen yeni
nesil bir 2 boyutlu barkod cinsidir.Veri boyutu daha küçüktür daha çok bilgi alabilir.Hata giderme özelliği sayesinde kirli ve hasar görmüş yüzeylerden veriyi okuyabilir.Hızlı ve istenilen yönden taranabilir.QR Kod Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel bir barkod türüdür.Akıllı mobil cihazınız varsa QR kod uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu kod kare ve beyaz fon üzerindeki siyah motiflerden oluşur. Bu şekil oluşturulurken yüklenen bilgiye göre sizi e-mail adresi, telefon numarası, iletişim bilgileri veya herhangi bir web sitesine yönlendirir. QR kod içeriği bir metin, web sitesi adresi, ses dosyası, bir gazete sayfası, bir ürüne ait video link dahil herhangi bir veri olabilir. QR Kod okuyucu bir yazılım vasıtasıyla bir cep telefonu rahatlıkla QR Kodu okuyabilir ve ilgili ürün veya servis sayfasını açabilir.QR Kod, geleneksel barkod türlerine göre birçok avantaja sahiptir.

Neden " Etiketiniz öylece durmasın bir iş yapsın diyoruz ? "
Müşteriniz etiketinizin üzerine basmış olduğumuz QR kodu cep telefonu ile okuttuğunda ;
QR Kod sitenize bağlanır ve :
* Web sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz.
* Etiketin sahibi ürünün internetten şovunu yaptırabilirsiniz.
* Kullanım kılavuzunun PDf dosyası halinde sitenizden okunmasını sağlarsınız.Ürün kılavuzu her zaman
makina üzerinde ve daima ulaşılır olur.Bilirsiniz ki kılavuzlar bir müddet sonra hep kaybolur.
* Abone ol sayfasına yönlendirerek sitenize abone olmasını sağlayabilirsiniz.
* Ses dosyasına yönlendirerek ürün hakkında detaylı bilgiyi anlatan ses dosyasına anında erişim sağlayabilirsiniz.
* Arıza bildirimi sayfasını zahmetsizce açmasını sağlarsınız.
* İndirim | Kampanyalar sayfasına yönlendirip satın alacağı ikinci ürünü iskontolu satabilirsiniz.
* Yorumlar sayfasına yönlendirerek ürün hakkında yorum yaptırabilirsiniz.
* İletişim sayfasına yönlendirerek E- Posta göndermesini sağlayabilirsiniz.
* Hemen size SMS göndermesini sağlayabilirsiniz.
* Satın alınan ürünün üretim yolculuğu ve şirketinizi anlatan bir video çekip sitenizde yayınlar unutulmaz bir görsel sağlarsınız.
* Şirketinizin Facebook | İnstagram | Twitter sayfanıza yönlendirebilirsiniz , Qr Barkod içeriği     ' Beni ekle ' linki olabilir.
* Kopyalanabilen ürünler için Original ürün altında bir sayfaya yönlendirerek ürünün orginal olduğunu belirtirsiniz, bu müşterinize güven verir.
.. ve dahası hayal gücünüze bağlı, aklınıza gelebilecek her tür şey için QR Barkod kullanabilirsiniz.

Bu etiketin hammaddesinde polipropilen + pvc + elyaf bulunmaktadır.Polipropilen, otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.Polipropilenin, erime sıcaklığı 130 ile 171 °C arasındadır.Bu elementlerden dolayı çok sağlam bir yapıda
dır.Bilindiği üzere pvc doğada 400 yıl kaybolmadan dayanmaktadır.Metal etikete alternatif bir üründür.Materyal üzerine boya kabul eden boyayla içiçe geçen bir yapıda olduğundan dolayı çok uzun süre dayanan barkodları taşır.İsteğe göre kendinden yapışkanlı olabilir. Materyalin esneme yönü kuvvetlidir üzerindeki baskıyla beraber esnediğinden dolayı baskı boyası kesinlikle zarar görmez.Bu yönü ile metal etiketten daha çok kullanım alanına sahiptir.Sert, opak ve sağlam bir malzemedir. Düşük özgül ağırlığa sahiptir, suda yüzebilir,çok hafiftir. Arkasında bulunan yapışkan bu ağırlığı rahat taşıdığından dolayı yapışkanlı etiketin zaman içinde düşme olasılığıda son derece azdır.Su , nem , pas , kimyasal solvent ve diğer maddelerden etkilenmez.Üretim kalınlığı isteğe göre 0,50 - 1.20 mm arasındadır.Pvp etiket A.B.D ' de NASA dahil kullanılmaktadır.

Her türlü makina sanayinde , otomotiv , havacılık , uzay teknolojileri ,askeri güvenlik , devlet kurumları , tekstil ve yiyecek sektörü dahil çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Evet.Hemen hemen her şekilde üretim yapabiliyoruz.Örneğin standart dikdörtgen olabileceği gibi, Kare, daire, elips yada serbest şekillerde dahi olabilir. Köşeler eğimli ( radius) olabilir.Özel kesim
ler müşterilerin akılda kalıcılığı sağlama bakımından çok daha fazla tercih edilen kesimlerdir.

PVP malzemenin üzerine asetat kalemi ile yazabileceğiniz gibi piyasada bulunan numaratörler ile nokta vuruşlu kodlama yapabilirsiniz.

Barkod hazırlama firmamızda ücretsiz olarak yapılmaktadır.Ancak data bağlı etiketlerin üretimi esnasında işveren firmalar genelde xls , txt formatlarında etiketlerin üzerinde görmek istedikleri
kodların dökümanlarını bilgisayar ortamında firmamıza iletmektedir.Bizlerde firmanızdan gelen verileri databankamıza ekleyerek istemiş olduğunuz kodları etiketinizin üzerine baskı yapmaktayız.

Demirbaş etiketleri bir şirketin fiziksel varlıklarını takip etmek için kullanılır.Küçük bir atölyeden tutun geniş kapsamlı tesislerde dahil demirbaş kullanımı çok önemli ve kaçınılmaz bir gereklilik
olmuştur.Çoğunlukla işletme içinde kullanılan ve insanlara zimmetli olarak verilen bu malze
melerin bir sistem tarafından kontrol edilmesi, hem işçi hem de işverenin işine gelen bir durumu ortaya koymaktadır.Demirbaş yöneticileri için temel şartlardan biri demirbaşların güvenliği ve kuruluş içerisinde izlenebilirliğinin sağlanmasıdır. Bu şarta ulaşmanın en yaygın yolu ise, duran varlık ya da sabit kıymet olarak da adlandırılan demirbaşların birer barkod etiketi ile kimlik
lendirilmesidir. Bu yöntemin en temel kullanım biçimi ise belli bir numaradan başlayarak artan sıralı etiketlerin uygulanmasıdır.Bu etiketlerin üzerine genelde EAN kodları diye tabir ettiğimiz
1D barkodlar, 2D barkodlar ile yine isteğe bağlı olarak datamatriks ( karekod ) yada QR kod basılabilir ayrıca benzersiz ID numaraları eklenebilir..Yapılan çalışma basit bir süreç olduğu gibi
bu yatırımdan elde edilecek maksimum faydayı sağlamak için göz önünde bulundurulması gereken noktalar vardır.Zimmetli ya da kayıtlı olan bu araç ve gereçler, genelde çalışma koşullarında işin yürümesini sağlayan en önemli unsurları teşkil ederler. Böylesine önemli bir konuda ise demirbaş etiketi sistemi kullanmakta işletmelerin geleceği adına çok büyük öneme sahip olan avantajlı bir durumu ortaya çıkarmaktadır.

Doğru adreste ve emin ellerdesiniz.Pusula Tasarım | Grafik ekibi olarak 23 yılı aşkın bir süredir edinmiş olduğumuz piyasa tecrübesi doğrultusunda size yardımcı olacağız.Şimdi bir telefon kadar yakınız.Fimamız sizin için profesyonel kalitede bir tasarımla ürününüzü ilgi odağı haline getirecek yapıyı size sunacaktır buna emin olabilirsiniz.Ayrıca her geçen gün geliştirerek yeni tasarımlar eklediğimiz Tasarım Stüdyosu sayfamızdan müşterilerimize fikir verebilme amacıyla tasarlanmış olan isimsiz etiketlerin arasındanda seçim yapabilir tasarımın sizin firmanıza uyarlanmasını isteyebilirsiniz.

Demirbaşlar üzerinde tek tip etiket kullanılacağından bu etiketin boyutları tüm demirbaşlar için yeterli olmak zorundadır. Bu özellik, etiketlerin üzerinde yer alacak olan veriyi de sınırlamaktadır. Genel kullanımda en çok tavsiye edilen ve kullanışı daha verimli olan şekli, etiketler üzerinde belli bir sayıdan başlayarak artan bir barkodun yer alması, bu barkodun içerisinde barındırdığı rakamların gözle görülebilir olarak barkodun altında yer alması ve demirbaşın ait olduğu firmanın adı ve logosunun etiket üzerinde yer almasıdır.

Demirbaş etiketi üretmek için kullanılan hammadde ne kadar dayanıklı olursa onun üzerinde bulunan ve el terminalleri ile kolayca okutulması gereken bilgiler de o derecede uzun süreli olacaktır. Pusula etiket piyasada sıklıkla kullanım alanı bulan silvermat etiket ( Metalize etiket ) yerine çok daha sağlam malzemelerden anodize alüminyum etiket, çelik etiket, pvp etiket üretimi yapmaktadır. Üstelik bu etiket tiplerini istediğiniz ölçüde, istediğiniz materyale , çevresel 4 adet delikli yada tek delikli şekilde yada deliksiz arka tarafı kendinden yapışkanlı olacak şekilde
ve renkli olarak üretimini gerçekleştirmektedir.Renk sınırlamamız olmadığı gibi sizin olmasını imkansız bulduğunuz tasarımı bizimle paylaşarak bizi zorlamazsınız aksine ürün yelpazemize yeni bir sayfa eklemiş olursunuz.Lütfen hayallerinizi sınırlandırmayın !

Pusula Etiket EAN kodları diye tabir ettiğimiz 1D barkodlar, 2D barkodlar ile yine isteğe bağlı olarak datamatriks ( karekod ) yada QR kodları işleyebilir ayrıca benzersiz ID numaraları ekleyerek
herbir etiketinizin üzerinde sadece değişken tek bir alan değil istenen her alana kodlama yapabilmektedir.

Demirbaş etiketinizi ürün toplama sepetlerine takarak üretim takip etiketi olarak iş takip sürecinde kullanmanız mümkün olduğu gibi bu durum iş veriminizide arttıracaktır.

Alüminyum etiket için ele alırsak ; 2 tip etiket üretim tekniğimiz mevcut.Mezzotint Işın fotojenik sanatsal baskı tekniği ile üretmiş olduğumuz alüminyum etiketlerin baskısında herhangi bir boya kullanılmamaktadır. Dolayısıyla kullanım ömrü eloksal tabakasınında kalın olmasından sebeple azami uzun süreleri bulmaktadır.Örneğin ; Hava şartları yüzünden ortalama olarak eloksal tabakasında senelik 0.3 µm azalacağı varsayarsak örnek olarak Ürünü İstanbul sınırları içerisinde kullanacaksınız eloksal kaplaması ve dayanım süresini de 50 yıl istiyorsunuz. İstanbul'un havasının asit oranının yüksek olması sebebiyle eloksal tabakasındaki erimeyi 0.35 µm olarak alırsak:0.35 µm x 50 yıl = 17.5 µm dolayısı ile almış olduğunuz ürünün eloksal kaplama kalınlığını 18 µm olarak istemeniz doğru bir tercih olacaktır. Firmamızda etiketler için özel üretimini yaptırmış olduğumuz eloksal tabakası kalınlığı 20-25 mikrondur. Firmamız ürünlerinin yukarıdaki hesaptan yola çıkarak kullanıcı hataları dışında üzeri vernik kaplı olmak koşulu ile 20 yıl gibi ömrü olacaktır.
Boyasız baskı tekniği ile üretilen Çelik etiket için herhangi bir ömür sözkonusu değil , biz ömürlük bir etiket olarak bakıyoruz.Kimyasal çözücüler , deniz suyu , sıcaklık , neme, darbelere karşı
mukavemet gücü yüksek, kırılmayan, her türlü hava şartlarında kullanılabilir her türlü baskıya maruz bırakabilirsiniz.Depo etiketi oalarak üretimini gerçekleştirdiğimiz ünlü bir firmamızda bu etiketler yere vidalanmış ve üzerlerinden her dakika tonlarca ağırlıkta vinçler geçmektedir.Ancak etiketimiz her türlü baskıyı kaldırabilecek yapıdadır. PVp etiket için konuşursak bu etiketimizde sonsuz renk ve baskı boyası kullanmaktayız. Etiketimizin üzerinde kullandığımız boyalar insan sağlığına zararsız ve dış ortamda suya , neme , uv ışınlarına dayanıklıdır.Bu boyada yine 5 - 7 yıl arasında solmayan dayanıklı bir boyadır.Ancak etiketlerin ömürleri çok daha fazladır.
Ayrıca isteğinize göre alüminyum, çelik, ve pvp etiketlerimizi sonsuz renklerde üretmekteyiz.
Genelde arayan firmalarımızı bizden öneri istediklerinde Demirbaş etiketler söz konusu olduğu zaman sert anodize alüminyuma yönlendiriyoruz.
Firmamızda Anodize alüminyum etiketler isteğe göre 0,45 - 0.80 mm istenirse 1,5 - 2 mm dahil kalınlığında sert formda mevcuttur. Alüminyum demirbaş etiketleri, iç ve dış ortamlarda kullanılmak üzere son derece dayanıklı olacak şekilde tasarlanmışlardır.Aşırı ısıya , hava koşullarına , UV ışınlarına , tuza , aşınmaya , solventlere , kimyasallara ve daha fazlasına maruz kalmaya karşı dayanıklı etiket grubudur.

Aslında bu Bilgi işlem departmanı ve kuruluşların idari ve mali işlerince verilmesi gereken bir karardır. Genelde ilk akla gelenler alım maliyeti yüksek, güvenlik önceliği olan, içerisinde veri barındıran demirbaşlardır. Bunlar, binalar, araçlar, iş makineleri, elektronik ekipmanlar, masa üstü – diz üstü bilgisayarlar, server odaları, server ekipmanları, taşınabilir depolayıcılar, evrak sandıkları, değerli evraklar ve hatta akıllı cep telefonları olabilir. Bunların yanı sıra bazı ekipmanları etiketlemek gereksiz maliyet ve iş gücü ortaya çıkarabilir. Bunlar kullanılan demirbaş takip uygulamaları üzerinde sarf malzemesi ya da barkodsuz demirbaş olarak adetsel olarak takip edilmelidir. Bu tip ekipmanlara örnek vermek gerekir ise, klavyeler, fareler, flash diskler gibi IT ekipmanlarının yanısıra plastik çöp kovaları, bardak, tabak, gibi ofis ekipmanlarını sıralayabiliriz.

Üretmiş olduğumuz Demirbaş varlık etiketlerini isimlendirirsek ; su sayaç etiketleri - Su ve kanalizasyon idareleri , Elektirik sayaç etiketleri , hücre etiketleri - Elektirik idaresi , Hayvan kimliklendirme kartları - Belediyeler , ayrıca gemilerde , tarımda dış ortamda tarım etiketi, OEM bir ürüne kimlik kazandıran üzerine barkod, karekod, qr kod v.s tanımlayıcı kod ve ID numaraları,
seri numaraları basılan etiket grubudur.

Öncelikle demirbaş numaralandırma yapacağınız etiketin yapışacağı yüzeyi sıvıdan, nemden ve tozdan arındırdıktan sonra etiketi yapıştırmalısınız. Etiketi yapıştırırken yapışkanlı yüzeyin parmakla temasını minimum seviyeye indirmeli aksi taktirde parmak değen yüzey yapışkanlık özelliğini kaybedebilir. Demirbaşların etiketlenmesinde dikkat edilecek bir diğer husus, etiketlerin ömürlerinin uzunluğunu ve sayım sırasındaki iş yükünün azaltılmasını önemli ölçüde etkilemek
tedir. Demirbaşlarınızın üzerine yapıştırmış olduğunuz etiketler çok fazla göz önünde olursa bir çok nedene bağlı olarak ömürleri kısa olacaktır. Bunlardan en önemlisi, etiketlerin yapıştırıldığı yerin sürekli kirlenen ve silinerek temizlenen bir yer olmamasıdır. Kullandığınız etiketlerin kalitesi çok yüksek olsa da özel temizlik kimyasalları etiketlerinizin ömrünü azaltacaktır. Demirbaşların temizliğinde bu etiketlerin zarar görmemesi için temizlik sırasında bu etiketlerin yüzeyini sadece kuru bir bezle silmek gerekir. Islak, kimyasallı bir bez veya bu sıvıların direkt teması bu etiketlerin deformasyonune neden olur.Bu etkiyi biraz daha azaltmak için etiketlerinizin üzerine şeffaf bir koruyucu bant etiket yapıştırabilirsiniz. Çalışanların sıkca kullandıkları demirbaşların üzerine yapıştırılacak olan etiketler çok fazla göz önünde olmamalıdır. İnsanlar genel olarak bu tip etiketleri istemdışı bir şekilde kazır, karalar ya da yırtarlar. Örneğin, monitör üzerine yapıştıracağınız demirbaş etiketi kesinlikle monitörün arka yüzünde yer almalıdır, kullanıcı çalışma esnasında bu etiketi görmemelidir. Demirbaşların etiketlenmesinde bir diğer önemli nokta, demirbaş etiketlerinin aynı demirbaşlar üzerinde hep aynı yere yapıştırılmasıdır. Demirbaş sayımları sırasında sayım yapan operatör, ofiste yer alan masaların etiketlerinin aynı yerde olduğunu bilirse sayım sırasında zaman kaybından kurtulmuş olur veya demirbaşın etiketinin düşmesi, ya da kaybolması durumunda sorunu kolayca tespit etmiş olur.

Çalışılan iş ya da sektör ne olursa olsun, çalışma şartlarının düzgün ayarlanması ve sistemli ve planlı çalışmaya önem verilmesi gerekir. Bu sayede verimin de en üst seviyeye çıkması sağlanırken başta demirbaşlar olmak üzere masrafların da kısılması sağlanarak kazancın yükselmesinin önü açılabilir. Bütün bunlar bir demirbaş etiketi ile hallolacak konular değildir fakat bunun önemli bir adım olduğunu da kabul etmek gerekir.Demirbaş etiketinizi üretim takip etiketi olarakta kulllanmanız sistemli ve planlı bir çalışmanın yani verimliliğin önünü açacaktır. Tüm işletmelerin Bu konuları gözardı etmemesi gereklidir.

Firmamızda etiket üretim imalatımızda boyalı yada boyasız tekniklerimiz mevcuttur.Bu her iki tekniktede insan sağlığına zararlı herhangi kanserojen madde içermeyen çevre dostu ürünler kullanılmaktadır. Etiketlerimizin gıda ile temasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Evet.Her tür veri ve barkod , karekod ( 2 boyutlu kod ya da datamatrix kod ) ,QR Code, Azteck Code , yazı ile demirbaşın adı ve sabit kıymet numarası , tanımlı ID numarası , order numarası , model numarası parça ve stok numarası , semboller vb. kodları etiketiniz üzerinde görebilir
siniz.Ayrıca sadece bir etiket üzerinde tek bir veri ilede sınırlı kalmadan etiketinizin uygun olan her bölgesinde verileri ekleyebilirsiniz.

Evet.İstemiş olduğunuz barkod ve rengini belirlerseniz istemiş olduğunuz renkte barkodlu etiket üretimi yapabiliyoruz.Renkli barkod ürünlerinize dikkati çekecektir.Örneğin ; beyaz zemine canlı kırmızı QR kod gibi..

Firmanıza teklif yazısını ulaştırdığımızda tekliflerimiz 15 günlük bir süre ile sınırlıdır.Sipariş gerçekleştiğinde bazı durumlarda sipariş adetine göre bir miktar avans istemekteyiz.

Sipariş gerçekleştikten sonra sipariş ve ön bilgilendirme formu mail adresinize gönderilecek, tedarikçi bilgi formu ve cari bilgilerimiz vereceğiniz mail adresinize gönderilecektir.

Barkodlu yada barkodsuz etiketler sipariş üzerine yapılmaktadır.Elimizde hazır olarak bulundurmuyoruz.

Evet. Kelimenin tam anlamıyla yıllarca vede binlerce etiket imalatını gerçekleştirdikten sonra bu işe dair yapıştırıcı kullanım durumuyla ilgili genel bilgilerimiz oluştu.Etiketler her yüzeye yapışır ancak bazı temel noktalara dikkat etmek gerekmekte.Örnek vermek gerekirse ;
* ilk iş yapıştırılacak olan yüzey toz, nem , pas ve rutubetten %100 arındırılmış olmalı.Yüzey kesinlikle temiz olmalı.
* Yapıştırılacak olan ortamın sıcaklığıda etki etmektedir.Dondurucu soğukta yapışkanlar donacağından dolayı yapışma tam anlamıyla gerçekleşmeyecektir.
* Yüzey pürüzlü , engebeli ise yine her taraftan tutunamayacağından dolayı tam bir birleşme gerçekleşmez.
* Ürünün arka bantını açtıktan sonra hemen yapıştırma işine geçmelidir.Ürünü elde döndürmek parmağı bastırıp yapışkanı kirletmek yine az yapışmasına neden olacaktır.
* Bu konuda kullandığımız 3M - TESA Bant ürünleri tam bir yapışma için 24 saat gibi bir sürenin geçmesini daha sağlıklı bulmaktadır.
Ancak bu sorunların herbirine çözüm mevcuttur siz herhangi bir sorunuz varsa lütfen arayınız.
Yada watsapp mesaj hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketinizin arkasının yapışkanlı olmasını istemediğiniz yada daha sağlam bir birleştirme gerektiği durumlarda etiketin 4 tarafına yada her iki yan tarafa Ø 3,2 mm olacak şekilde kalıplı vida yada perçin delikleri açmaktayız.İsteğinize göre delik şekil ve çapları değişim gösterebilir. Böylece Ürünlerinizi Perçin , vida , çivi ile ürünün üzerine montajlayarak çok uzun süre sabit bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Metal etiketleri boyut ve ağırlıklarından dolayı özellikle çelik etiketi deliklerinden vida yada perçin yolu ile malzeme üzerine montajlamanız belki uğraştıracak bir işlemdir.Ancak en sağlıklı yöntem budur.Eğer yapıştırılacak zemin metal ise metali metale yapıştıran yapıştırıcılar mevcut yada yapıştırıcı silikon ilede tutturabilirsiniz.Eğer etiket boyutunu 8 cm geçmeyecek şekilde ve alüminyum olarak seçerseniz arkasını sticker kendinden yapışkanlı çok kaliteli bir yapıştırıcı ile kaplıyoruz kağıdını kaldırıp temiz bir yüzeye yapıştırabilirsiniz. PVP etiket çok hafif bir materyal olduğundan dolayı genelde arka tarafı kendinden yapışkanlıdır.

Pusula Etiket web sitemizden bu ortamda paylaşabileceğimiz bazı referanslarımızdanda görebileceğiniz üzere çok sayıda önemli kuruluşa demirbaş etiketleri ve sınırsız barkod baskılı metal etiket üretimini gerçekleştirmiş ve bu uzmanlık gerektiren alanda uzun yıllardır tecrübe sahibi olmuştur.Sadece bir kuruluşta 12 yılı aşkın bir süredir etiketimizin kullanımı ve sorunsuzluğunu örnek verebiliriz. Üstelik bu kuruluşumuz etiketimizi dış ortamda zorlu hava şartlarında ve kimyasal depolarında kullanmaktadır.Mezzotint Işın fotojenik baskı tekniği ile üretmiş olduğumuz etiketi elinize aldığınızda tırnak yada keskin uçlu materyallerle kazıma
yacağınızı bizzat test edeceksiniz.Ancak baskıyı güçlü bir zımpara kazıma yada keskin falçata ucu ile kazıyarak zorlayarak çıkartmanız mümkündür.

Piyasada bulunan bazı firmaların üretim şekli lazer ile metal üzerine kazıma tekniğinden oluşmak
ta satın aldıkları makinaların yazılımları içerisinde ekli barkod yazılımına bu işleri yaptırmak
talar.Ucuz olmasından dolayı bu makinaların çoğunluğu çin menşeili makinalardır.Ancak bize gelen müşteri şikayetlerinden anladığımız üzere çoklu işlerde lazeri çalıştıran yazılım aralarda bozulmakta yada kullanıcı kodlama hataları yüzünden makina kodları doğru
işleyememektedir.
Hatta otomatik yükseklik algılama yeteneği olmayan bu lazerlerde bir gün önce yapmış olduğunuz üretimle bir gün sonra yapılan üretim arasında boyut ve renk farkıda oluşmaktadır.

Son işlem olan müşteri teslim aldığı etiketin üzerindeki dataları barkod okuyucu ile okutmaya başladığında datalardaki bozulma ortaya çıkmaktadır.Ancak bu barkodlar artık düzeltilemezler.

Bizim farkımız etiketi üretme tekniğimizde ve makinalarımıza takılı olan işlenmiş her etiketi okuyarak doğruluğunu teyit eden bir barkod okuyucu | barkod okuma yazılımında gizlidir.Evet tahmin ettiğiniz üzere makinalarımız sadece bu amaç için üretilmişlerdir.
Klasik lazer kazıma tekniğinde siyah üzerine yazılan barkod ve yazıları sarımtırak bir renkte göreceksiniz.Ancak bizim makinalarımızda ürettiğimiz barkodların rengi kar gibi bembeyazdır ve çok nettir.
Doğru ve çok hızlı okur.Örneğin ; Akıllı depo etiket işini yapmış olduğumuz ünlü bir firmamız paletlerin üzerine montajlanmış bulunan alüminyum etiketlerimizi lazerli okuyucularla vinç üzerinden inmeden 2 metre gibi bir mesafeden okutmaktadır.
Dilerseniz bu konuda işlerini yapmış olduğumuz bu firmalarımıza ait referans bilgilerini paylaşabiliriz.

Blog'da yeni

" Markanız etiketinizde yaşasın "

Blog yazı 1

Blog yazı 2

  • ETİKETİM İNTERNET SİTEMİ AÇSIN   , FİRMAMI TANITSIN !
  • İNTERNET SAYFAMDAN ÜRÜNÜMÜN ŞOVUNU YAPSIN , ÜRÜNÜMÜ TANITSIN !
  • ARIZA BİLDİRİMİNDE İNTERNET SERVİS SAYFANIZA BAĞLANSIN !
  • HAFİF VE DAYANIKLI OLSUN  diyorsanız ;
  • " QR Code PVP Etiket " bu etiket tam size göre !

Aradığınızı Bulamadınız mı ?

Hemen altta yer alan
|WhatsApp|Telegram |Viber|
butonlarından mesaj atabilir yada
pusulametaletiket@gmail
adresimize mail gönderebilirsiniz...

Referanslarımızdan...

Türkiye'nin lider markaları Pusula ' ya güveniyor .

İLETİŞİM ADRESİ

Sanayi Mahallesi  Atatürk Caddesi No : 78|1
Kardeşler Han  Kat :5 34165
Güngören - İstanbul | TÜRKİYE

Telefon : + 90 212 539 65 00
Mobile : + 90 546 650 90 87
Mobile : + 90 555 007 55 38
E-mail  : pusulametaletiket@gmail.com

E-POSTA ABONEMİZ OLUN !

Güncel E - Posta aboneliği


SOSYAL MEDYADA BİZ !